Združenie sa vyhlo exekúcii

14.11.2017 07:48

 

Minulý týždeň sa Poľovnícke združenie Senková Podbiel vyhlo návrhu na  exekúciu na svoj majetok, keď na poslednú chvíľu zaplatilo trovy konania vo výške takmer  950,-Eur, ktoré mu vznikli po ďalšom prehranom súdnom spore.  Ide o ďalšie peniaze, ktoré musí zbytočne  platiť za nezákonný postup, ktorý zavinili hlavne členovia výboru PZ na čele s jeho predsedom.  Za posledné dva roky za prehrané spory spolu s pokutami  Poľovnícke združenie Senková zaplatilo cez 1.800,-Eur. Samozrejme určite aj ich právni zástupcovia nerobia zadarmo a suma, ktorú zbytočne vynaložili je  ešte vyššia. 

Neostáva bez povšimnutia, že v kauzách zastupujú PZ Senková  rôzni zástupcovia, čo môže mať viacero príčin. Pravdou je, že jeden z nich, ktorý bol na začiatku sa o PZ Senková vyjadril, že ak by vedel čo  sú schopní, nedovolil by im ani poľovať.  Čo za takýmto vyjadrením stojí vedia len oni.

Samozrejme, PZ Senková čelí za nezákonný postup svojich orgánov ďalším súdnym sporom a konaniam. Sankcie za prípadné prehry budú však tvrdšie ako kedykoľvek predtým.  Už nejde o benevolentné rozhodnutia Okresného úradu v Námestove, ktorý spôsobil, že po rokoch sa v  činnosti  PZ zlepšilo z vytýkaných vecí  minimum a zákony sú porušované aj naďalej.